Annak igazolására, hogy a kozmetikai termék biztonságos az emberi egészségre, amennyiben rendeltetésszerűen vagy ésszerűen, előrelátható feltételek mellett használják, a felelős személy a kozmetikai termék forgalomba hozatalát megelőzően biztosítja, hogy a kozmetikumok biztonsági értékelése és a kozmetikai termékekről biztonsági jelentés kiállítása megtörténjen, továbbá gondoskodik róla, hogy a kozmetikai termékről kiállított biztonsági jelentést a termék forgalomba hozatalát követően szerzett további releváns információk ismeretében aktualizálják.
A 1223/2009/ek rendelet kozmetikumok biztonsági értékelésére vonatkozó előírását azon kozmetikai termékekre is alkalmazni kell, amelyeket a 76/768/EGK irányelv alapján korábban bejelentettek.
Szolgáltatásunk: Kozmetikumok biztonsági értékelése és biztonsági jelentés készítése az 1223/2009/EK EU Kozmetikai rendeletnek megfelelően. |
A 1223/2009/EK kozmetikai rendelet 10. cikk (2) pontjában megkövetelt szakirányú végzettség és megfelelő szakmai tapasztalat birtokában – a megrendelő által átadott adatok, dokumentumok alapján – elvégezzük az adott kozmetikum biztonsági értékelését és elkészítjük a kozmetikai termék biztonsági jelentését.
FONTOS! A 1223/2009/EK kozmetikai rendelet biztonsági értékelésre és biztonsági jelentés kiállítására vonatkozó rendelkezését nem csak az új kozmetikai termékek, hanem a már forgalomban lévő kozmetikumok vonatkozásában is el kell végezni!
A biztonsági értékelés elkészítéséhez a következő információk, adatok, dokumentációk átadására lesz szükségünk:
– A gyártó és forgalmazó cég adatai, elérhetőségei.
– A termék összetétele.
– A komponensek biztonsági adatlapjai, specifikációja, analitikai bizonylataik, melyek bizonyítják, hogy megfelelnek a kozmetikai termékekre vonatkozó előírásoknak.
– Illat- és aromakompozíciók neve, kódszáma, szállító azonosítása. Allergén illatanyag deklaráció.
– Nanoanyagok.
– A késztermékre vonatkozó adatok, specifikáció (fizikai, kémiai paraméterek, mikrobiológiai tisztaság, stb.).
– A mintavételre és ellenőrzésre alkalmazott módszerek, vizsgálati eredmények.
– Kiszerelési egység, csomagolás, csomagolóanyagok specifikációja, bizonylat hogy megfelelnek a kozmetikai termékek csomagolására vonatkozó előírásoknak.
– Stabilitási/Eltarthatósági vizsgálatok eredményei.
– A helyes gyártási módszer (GMP) leírása, gyártóhely tanúsítványai.
– A kozmetikum használati utasítása/korlátozások.
– A kozmetikum címkéje/címketerve magyar nyelven.
– Állatkísérletre vonatkozó nyilatkozat.
A kozmetikum biztonsági értékelése szerves részét képezi a kozmetikai termék forgalomba hozatalához szükséges termékinformációs dokumentációnak (TID).