A 1223/2009/EK kozmetikai rendelet lényeges elemeivel, a legfontosabb definícióikkal és az egyes rendelkezésekkel külön is foglalkozunk.
Szolgáltatásunk a 1223/2009/EK rendelet alábbi lényeges pontjait érinti:
Felelős személyi kötelezettségek:
- kozmetikai termék biztonsági értékelése és biztonsági jelentés
- termékinformációs dokumentáció (TID)
- kötelező címkézési követelmények
- felelős személyi CPNP bejelentés
- a nyilvánosság közérdekű információkhoz való hozzáférésének biztosítása
Forgalmazói kötelezettségek:
- a kötelező címkézési információk meglétének és nyelvi követelmények teljesülésének ellenőrzése
- forgalmazói CPNP bejelentés
FELELŐS SZEMÉLYEK (gyártó, importőr) RÉSZÉRE KÍNÁLT SZOLGÁLTATÁSUNK
[„gyártó„: az a természetes vagy jogi személy, aki kozmetikai terméket gyárt, illetve ilyen terméket terveztet vagy gyártat, és az adott kozmetikai terméket saját nevével vagy védjegyével ellátva értékesíti;
„importőr”: az a Közösség területén letelepedett természetes vagy jogi személy, aki harmadik országból származó kozmetikai terméket a közösségi piacon forgalomba hoz]
Biztonsági értékelés és biztonsági jelentés
A forgalmazott kozmetikai termékeknek biztonságosaknak kell lenniük az emberi egészségre, amennyiben rendeltetésszerűen vagy ésszerűen, előrelátható feltételek mellett használják.
Új kozmetikai termék első forgalomba hozatalát megelőzően a kozmetikai terméket a vonatkozó adatok alapján biztonsági szempontból értékelni kell, és a kozmetikai termékről biztonsági jelentést kell kiállítani.
Szolgáltatásunk: Kozmetikai termékek biztonsági értékelése és biztonsági jelentés kiállítása a 1223/2009/EK kozmetikai rendeletnek megfelelően. |
FONTOS! A 1223/2009/EK kozmetikai rendelet biztonsági értékelésre és biztonsági jelentés kiállítására vonatkozó részét azokra a már forgalomban lévő a kozmetikai termékekre is alkalmazni kell, amelyeket a 76/768/EGK irányelv alapján korábban már bejelentettek.
Termékinformációs dokumentáció (TID)
A kozmetikai termék forgalomba hozatalakor a termékről termékinformációs dokumentációt (TID) kell összeállítani, melyet a felelős személy a címkén feltüntetett saját címén, elektronikus vagy egyéb formában könnyen hozzáférhetővé tesz a azon tagállam illetékes hatósága számára, ahol a dokumentációt tárolják. A termékinformációs dokumentációt az utolsó kozmetikai terméktétel forgalomba hozatalának időpontjától számított 10 évig kell megőrizni.
Szolgáltatásunk: Kozmetikai termékek termékinformációs dokumentációjának (TID) összeállítása az 1223/2009/EK rendeletnek megfelelően. |
FONTOS! A már forgalomban lévő kozmetikai termékek termékinformációs dokumentációját (TID) a 1223/2009/EK kozmetikai rendelet előírásainak megfelelően aktualizálni kell.
Kötelező címkézési követelmény
A kozmetikai termékek csak akkor forgalmazhatók, ha azok tárolóedényén és csomagolásán letörölhetetlen, könnyen olvasható és jól látható formában szerepelnek a 1223/2009/EK rendeletben előírt kötelező címkézési információk.
Szolgáltatásunk: Kozmetikumok címketervének elkészítése az 1223/2009/EK Kozmetikai rendelet címkézési követelményének megfelelően. |
» Kérje árajánlatunkat!
Elektronikus bejelentés, CPNP portál
A kozmetikai termékek bejelentése 2013. július 11-et követően elektronikus úton történik a Közösség felé. A 1223/2009/EK kozmetikai rendelettel összhangban megkövetelt információkat felelős személy vagy forgalmazó, a CPNP kozmetikai portálon keresztül adhatja meg.
Szolgáltatásunk: Kozmetikai termékek Közösségi bejelentéséhez szükséges dokumentáció összeállítása 1223/2009/EK EU rendeletnek megfelelően, CPNP bejelentés.
|
FONTOS! A közösségi bejelentést a már forgalomban lévő kozmetikai termékek vonatkozásában is meg kell tenni.
A nyilvánosság számára közérdekű információ biztosítása
A nyilvánosság tájékoztatása céljából felelős személy gondoskodik arról, hogy az alábbi adatok megfelelő módon, hozzáférhetők legyenek a nyilvánosság számára:
- A kozmetikai termék minőségi és mennyiségi összetétele ( mennyiségi információk a 1272/2008/EK rendelet 3. cikkével összhangban, csak a veszélyes anyagokra korlátozva!);
- illat- és aromakompozíciók esetén az összetétel megnevezése és kódszáma, a szállító kiléte;
- a kozmetikai termék használatából eredő nemkívánatos hatások;
- súlyos nemkívánatos hatásokra vonatkozó meglévő adatok.
Szolgáltatásunk: A nyilvánosság tájékoztatását szolgáló keretreceptúra és közérdekű információ összeállítása. |
FORGALMAZÓK RÉSZÉRE KÍNÁLT SZOLGÁLTATÁSUNK
[„forgalmazó”: az a természetes vagy jogi személy az ellátási láncban, aki a közösségi piacon a kozmetikai terméket forgalmazza, kivéve a gyártót és az importőrt]
1. A kozmetikai termék forgalmazása előtt a forgalmazók kötelessége ellenőrizni szerepelnek-e a terméken az előírt címkézési információk:
2. Teljesülnek-e az előírt nyelvi követelmények – azon tagállam nyelvén kell szerepelni az információknak, ahol a végterméket forgalomba hozzák.
3. Ellenőriznie szükséges, nem járt-e le a megadott minőségmegőrzési idő.
4. Az a forgalmazó, aki saját kezdeményezésére, a nemzeti jogszabályoknak való megfelelés érdekében lefordítja a termék címkézésének bármely elemét, a termék CPNP bejelentését köteles megtenni.
Szolgáltatásunk: a címkézési információk meglétének és helyességének ellenőrzése; a termékek forgalmazói CPNP bejelentése. |